FAQ

Wypełniłem formularz kilka dni temu i do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi, dlaczego?
Aby otrzymać analizę i wycenę konieczne jest podanie adresu e-mail, a następnie otworzenie wysłanego automatycznie maila i kliknięcie na link w celu potwierdzenia, że został podany właściwy adres i wysłana na niego wycena dotrze do właściwej osoby. Jeśli mail z linkiem aktywacyjnym nie dotarł widocznie został podany błędny adres. W takiej sytuacji konieczne będzie ponowne wypełnienie formularza. Od momentu potwierdzenia adresu e-mail wycena powinna trafić zamawiającego w ciągu jednego dnia roboczego.

Od kogo dostanę dokumenty potrzebne do wpisania informacji o instalacji gazowej do dowodu rejestracyjnego?

Wszystkie zakłady montażu współpracujące z zamontujgaz.pl posiadają uprawnienia do montażu instalacji min. jednego producenta czyli aktualny wpis do ITS. Stanowi to gwarancję, że w warsztacie, który będzie dokonywał montażu instalacji otrzymają Państwo komplet dokumentów potrzebny do dokonania wpisu do dowodu rejestracyjnego. Wymagane dokumenty to: wyciąg z homologacji, faktura oraz certyfikat (paszport) na zbiornik gazu.

Jaką mam gwarancję, że instalacja zostanie zainstalowana w sposób bezpieczny???
Każdy producent instalacji gazowej musi uzyskać homologację na dany sposób przystosowania samochodu do zasilania gazem wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Homologacja wydawana jest w oparciu o rygorystyczne normy międzynarodowe. Zakład montażu, który chce montować instalację legalnie, tak aby możliwe było dodanie wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu, musi zostać dopisany przez właściciela homologacji (producenta instalacji) na listę ITS (Instytut Transportu Drogowego). Aby zakład montażu mógł zostać dopisany tej listy konieczne jest, aby jego pracownicy zostali przeszkoleni w zakresie montażu danej instalacji.
Wybierając montaż w warsztacie polecanym przez zamontujgaz.pl mają Państwo pewność, że aktualnie zatrudnieni w warsztacie pracownicy posiadają potwierdzenie zaliczenia szkolenia na montaż instalacji, która została dobrana do Państwa samochodu.
System taki gwarantuje wysoką jakość samej instalacji gazowej jak również sposobu jej zamontowania.
Więcej o bezpieczeństwie autogazu mogą przeczytać Państwo w zakładce LPG – fakty i mity – LINK

Jak wygląda sprawa gwarancji?
Instalację zamontowane za pośrednictwem zamontujgaz.pl objęte są gwarancją producenta na 24 miesiące lub do 60 tys. przejechanych kilometrów.
Gwarancja obejmuje prawidłowe funkcjonowanie instalacji gazowej jak również sprawność jej poszczególnych elementów.
Odbierając z zakładu samochód z założoną instalacją gazową otrzymają Państwo instrukcję obsługi gazowego układu zasilania wraz z gwarancją oraz kartą przeglądów. Warunkiem utrzymania gwarancji jest dokonywanie przeglądów okresowych wymienionych w karcie przeglądów. Standardowe terminy przeglądów:
1)    Po przejechaniu 1000 lub 1500 km
2)    Po 12 miesiącach lub po przejechaniu 15 000 km
3)    Po 24 miesiącach lub po przejechaniu 30 000 km
Podmiotem udzielającym gwarancji (Gwarantem) jest Zakład Montażu, który dokonał montażu instalacji.

Czy jeśli będę jeździł tylko na gazie to mogę mieć całkowicie pusty zbiornik paliwa?
Niestety nawet podczas eksploatacji samochodu na gazie niezbędne jest posiadanie benzyny w zbiorniku paliwa w ilości minimum 1/4 pojemności baku w celu zapewnienia prawidłowej pracy pompy paliwa i układu zasilania benzyną,
Dodatkowo uruchomienie zimnego silnika zwłaszcza przy niskich temperaturach może wymagać rozruch silnika na benzynie. Instalację sekwencyjnego wtrysku gazu (IV generacji) zapewniają automatyczne uruchomienie silnika na benzynie oraz przełączenie na zasilanie gazem w momencie rozgrzania silnika.

Co jaki czas trzeba dokonywać przeglądu instalacji gazowej?

W zależności od producenta instalacji wskazania mogą się nieco różnić. Standardowo pierwszego przeglądu dokonuje się po przejechaniu 1000 lub 1500 kilometrów. Natomiast kolejnych przeglądów należy dokonywać co ok. 1 500 km z tym, że drugi przegląd powinien mieć miejsce nie później nie po upływie roku, a trzeci nie później nie po upływie 2 lat od daty instalacji.

Czy instalacja gazowa jest sprawdzana podczas corocznego przeglądu rejestracyjnego?
Tak. Badana jest wówczas szczelność przewodów gazowych oraz zaworów. Konieczne jest wówczas okazanie dokumentów otrzymanych w warsztacie przy montażu instalacji czyli paszportu zbiornika oraz wyciągu ze świadectwa homologacji.